POLECANE TEKSTY

Blisko serca Mamy - nosidła ergonomiczne

Blisko serca Mamy - nosidła ergonomiczne
Każdy maluszek, jak niczego na świecie potrzebuje bliskości, ciepła, dotyku oraz tulenia rodziców. Nie ma dla niego nic ważniejszego, niż czuć bicie serca swojej mamy. Są najszczęśliwsze, gdy mogą być zawsze blisko nich. To działa uspokajająco, relaksująco i wzmacnia tak ważne rodzinne więzi.

My również robimy wszystko, by być jak najbliżej naszych dzieciaczków. Łakniemy kontaktu, nie chcemy wypuszczać naszego szczęścia z rąk ani na chwilę.
Czy to w domu, czy na zewnątrz, pragniemy być jak najbliżej. Tulić i głaskać.

Co nam w tym pomoże? Co uwolni nam ręce, jednocześnie pozwalają mieć malucha przy sobie, bezpiecznego, w wygodnej, komfortowej i zdrowej pozycji? Oczywiście, nowoczesne, sprawdzone nosidła dla dzieci.

Polecamy te atestowane, wykonane z trwałych i jednocześnie miłych materiałów, z regulowanym pasem biodrowy, który dostosujemy do naszych gabarytów, co jednocześnie odpowiednio rozkłada ciężar dziecka. Regulowane szelki, przystosowują się do wielkości czy gabarytów dziecka. Ważna rzeczą jest również możliwość regulacji rozstawu wycięć na nóżki. Pozwala to, na odpowiednie dostosowanie do wieku dziecka, by pozycja ułożenia nóg niemowlęcia, jak i starszego dziecka, była jak najbardziej naturalna.

Nosidła posiadają specjalne wkładki niemowlęce, które przystosowują je dla najmłodszych dzidziusiów, by mogły być noszone bezpiecznie i wygodnie, nie obciążając kręgosłupa i stawów naszej pociechy. Pozwalają na mega bliski kontakt malucha z rodzicem, by czuł nasze ciepło oraz bicie maminego serduszka. Ogromnie wzmacniają też relacje rodzic-dziecko, już od pierwszych chwil. Stymulują również wszystkie zmysły maluszka. Ergonomiczne, bezpieczne oraz bardzo wygodne.

Nosidełka dla dzieci to również bardzo wygodne rozwiązanie, zarówno na zewnątrz jak i w zaciszu domowym.
Możemy zabrać maluszka ze sobą praktycznie wszędzie, dużo wygodniej niż w wózku. Nie musimy rezygnować z aktywności, obowiązków czy innych zajęć, jednocześnie mając dziecko cały czas przy sobie. W domu pozwala uwolnić zmęczone od kołysania ręce. Rozwiązanie idealne.

Najmłodsze dzieci powinny być noszone tylko i wyłącznie z przodu, brzuszek do brzuszka. Później możemy wybrać już model przód- tył.

Należy dokładnie zapoznać się przed zakupem z ofertami dostępnych nosideł, by były odpowiednio przystosowane do potrzeb naszych i dzieci. Służyły odpowiednio, wygodnie, a korzystanie z niego było przede wszystkim bezpieczne i komfortowe.
Wybór nosidełek dostępnych na rynku jest bardzo duży. Różne typy, wielkości, możliwości.
Poniżej, trzy nasze typy nosideł dla dzieci.

Miłej i pomocnej lektury :)

Pierwszym polecanym przez nas nosidłem jest CYBEX YEMA CLICK/ TIE.
Model ten dostępny jest w dwóch wersjach, różniących się systemem zabezpieczania na biodrze. CLICK, czyli wygodny i ekspresowy system zapinania jednym kliknięciem oraz TIE, czyli wiązanie, pozwalające dostosować szerokość pasa wedle potrzeb.
W obu wersjach, możemy nosić dziecko zarówno, z przodu w wygodnej pozycji biodrowej oraz starszaki, na plecach.
Nosidła CYBEX zostały wyróżnione przez IHDI ( International Hip Dysplasia Institute), jako wspierające zdrowy układ ciała poprzez szerokie ustawienie nóżek. Ponad to, firma współpracuje że Szkołą Noszenia Trageschule Hamburg, która jest ekspertem, doradcą i testerem w dziedzinie noszenia.
CYBEX YEMA, to ergonomiczna pozycja dla malucha. Wygodny, szeroki pas biodrowy dla rodzica, który jest jednocześnie wsparciem dla każdego dziecka,  oraz pomaga utrzymać wygodę osoby noszącej, usztywnienie dla głowy i szyi malucha w każdym wieku, wygodne, miękkie szelki oraz gustowne skrzydełka, by podkręcić nowoczesny wygląd.
NOSIDŁA CYBEX YEMA CLIK/ TIE, umożliwiają noszenie naszych maluszków zarówno przodem, z tyłu, jak i w pozycji tzw. biodrowej.


Przodem nosimy dzieci już od pierwszych chwil życia. Nosidło pozwala na odpowiednie ułożenie nóżek i bioderek najmłodszych dzieci. To bardzo bezpieczna pozycja również dla główki, szyi i kręgosłupa. Wzmacnia ona jednocześnie poczucie bliskości. Dzięki niej może przytulić się i słuchać tak znajomego bicia serduszka mamy.

Pozycja noszenia na plecach w CYBEX YEMA CLICK/ TIE, odpowiednia jest dla dzieci, które już samodzielnie trzymają główkę (od ok. 6 miesiąca). Jest ona wygodna zarówno dla dzieci i rodziców. Łatwiej w ten sposób utrzymać ciężar rosnącego dziecka.

Pozycja biodrowa odpowiednia dla dzieci ok. 3 miesięcznych. W ten sposób widzą więcej, odkrywając tak interesujący je świat.

Materiały, z których zostało wykonane to nosidło, są przyjazne, miękkie i trwałe.

https://www.megaurwis.pl/nosidla/133-cybex-nosidelko-yema-click-tie-4058511080185.html

Kolejną propozycją nosidełka dla dziecka, jest BABYBJORN ONE (dostępny również w wersjach AIR / 3D MESH).
To ergonomiczny, ultra wygodny produkt, przeznaczony dla dzieci od dnia narodzin, aż do ok. 3 lat.
Model ten posiada wkładkę niemowlęcą, która pozwala zachować odpowiednią oraz bezpieczną pozycję, już najmłodszym dzieciom, regulację podparcia główki, oraz wszystkich pasów i szerokości siedziska wedle potrzeb i wielkości naszej pociechy.
Szerokie pasy naramienne i pas biodrowy są wygodne dla rodzica. Wypełnione miękką gąbką. Dzięki nim ciężar rozkłada się równomiernie i rodzic nie obciąża nadto kręgosłupa.

https://img.megaurwis.pl/nowy1/babybjorn/one/14.jpg
W tym modelu możemy przenosić dziecko z przodu, tyłem lub buzią do świata, na plecach oraz w pozycji biodrowej.
Szerokość panelu jest regulowana, co pozwala na odpowiednie ułożenie bioderek, gdy dziecko rośnie, co jest bardzo istotną sprawą. Podparcie główki jest również regulowane. Niezbędne dla najmłodszych, ale również przydatne dla starszaków, kiedy przyjdzie czas drzemki.
Dużą zaletą BABYBJORN ONE jest również możliwość zmiany pozycji noszenia malucha w trakcie użytkowania, przy czym, nie trzeba go wyjmować. Nosidełko jest ergonomiczne, przyjazne wzrostowi dziecka i kształtowaniu się jego sylwetki oraz wygodne i bezpieczne.
Materiał z jakiego zostało wykonane nosidło, jest certyfikowany, przyjazny środowisku, siateczkowany dla lepszej cyrkulacji powietrza oraz miły w dotyku. Można je prać w 40°, co ułatwia utrzymanie czystości.
Model godny polecenia i bliższego przyjrzenia.

https://www.megaurwis.pl/nosidla/6340-babybjorn-one-air-3d-mesh-nosidelko-ergonomiczne.html

Trzecim nosidełkiem, które zachwyci zarówno maluszki, jak ich rodziców, jest CHICCO BOPPY COMFYFIT
Model idealny dla dzieciaczków od 3.5 do aż, 15 kg.
To tzw. nosidełko chustkowe. Pozwala na ścisły, fizyczny kontakt mamy z dzieckiem, już od pierwszych chwil życia. Miękka tkanina bezpiecznie i ściśle jak chusta otula dziecko i dopasowuje się do kształtu.

https://img.megaurwis.pl/nowy1/chicco/boppycomfyfit/3.jpg
Ergonomiczny kształt pozwala zachować odpowiednią pozycję nóżek i pleców malucha. Szerokie szelki i duży pas biodrowy, przyczyniają się do wygody noszenia i odpowiednio rozkładają ciężar dziecka. Wiązanie można regulować na różne sposoby, biorąc pod uwagę wagę,  wiek dziecka oraz preferencje. Istnieje możliwość zawiązania nosidełka na różne sposoby. Wygodna i bezpieczna opcja.
CHICCO BOPPY COMFYFIT  pozwala na noszenie dziecka, w przyjaznej oraz pozwalającej na maksimum bliskości, pozycji przedniej- brzusznej. Można w niej przytulać naszego skarba i wzmacniać tak ważne więzi.

https://www.megaurwis.pl/nosidla/6907-chicco-boppy-comfyfit-grey-nosidelko-8058664123100.html

Nie ma nic ważniejszego jak dbanie o rodzącą się więź dziecko-rodzic. Tulenie, znajomy dla dziecka zapach i bicie serca działa kojąco i pobudzająco na zmysły.
W tym wszystkim pomoże nam noszenie dziecka w wygodnym i bezpiecznym nosidełku, nie obciążając zbytnio rąk czy naszego kręgosłupa. Ponadto, w ten sposób możemy razem się przemieszczać poza domem, nie rezygnując z aktywności. Spacerować czy robić zakupy. Świetne rozwiązanie w domu, w mieście czy na spacerze. Wygodne, ergonomiczne i bezpieczne dla maluchów i rodziców.
I ta możliwość oglądania zmieniającej się mimiki, pierwszych uśmiechów i grymasów. Bezcenne.
Sezon na wakacje, wycieczki i wypady za miasto w pełni. Nosidełko sprawi, że dziecko w każdym miejscu będzie mogło uczestniczyć z Wami w atrakcjach oraz poznawaniu świata.

Mam nadzieję, że powyższa lektura pomoże w decyzji i rozwieje wątpliwości. W razie pytań, zapraszamy do naszych sklepów. W ofercie mamy również szereg innych modeli do wyboru.
Przedstawiona kolejność nosidełek jest całkowicie przypadkowa.

Ahoj :)