POLECANE TEKSTY

Laktator - cichy bohater każdej Mamy

Laktator - cichy bohater każdej Mamy
Jak wybrać najlepszy laktator? Przyda się, czy to tylko fanaberia? Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia? Te pytania spędzają sen z powiek niejednej mamie oczekującej na przyjście na świat pociechy.

neno bueno podwójny dwufazowy laktator elektroniczny
Jak wiemy, nie ma bardziej zbliżającego do siebie procesu niż karmienie piersią w relacji matki z dzieckiem. Maluchy muszą być karmione nawet do 12 razy na dobę, więc jeśli występują problemy z karmieniem piersią, wówczas to właśnie laktator przychodzi nam z pomocą. Stosujemy laktator w momencie, kiedy:
    • nasz maluszek sam nie potrafi ssać naszej piersi lub po prostu nie chce tego zrobić (tak, takie sytuacje się zdarzają),
    • nie mamy pewności czy dziecko wystarczająco się najada,
    • kiedy mamy nawał pokarmu
    • lub w odwrotnej sytuacji, np. kiedy trzeba wspomóc proces laktacji,
    • albo podczas sytuacji, kiedy planujemy wyjście z domu na dłuższy czas.

Laktatory możemy podzielić na kilka rodzajów, biorąc pod uwagę posiadane przez nie funkcje:
sposób odciągania pokarmu:
    • elektryczne
    • ręczne
ilość piersi, z których odciągamy pokarm:
    • pojedyncze
    • podwójne
ilość faz odciągania pokarmu:
    • dwufazowe
    • trzyfazowe
    
Laktatory elektryczne są najczęściej wybierane przez przyszłe mamy z racji tego, że są to urządzenia, które oszczędzają czas podczas odciągania pokarmu oraz dodatkowo posiadają różne fazy/tryby odciągania pokarmu.
W przypadku laktatorów dwufazowych wyróżnia się:
    1. pierwsza faza - stymulacja i masaż pobudzający gruczoły do produkcji mleka
    2. druga faza - odciąganie pokarmu
Laktator trójfazowy jest połączeniem powyższych faz i dodatkowo posiada jeszcze tryb mieszany, który imituje ssanie naszego maluszka. Trzecia faza ma za zadanie również pobudzić cały proces laktacji.

neno bueno podwójny dwufazowy laktator elektroniczny
    Wybór najodpowiedniejszego laktatora zależy od wielu czynników. Jeśli laktator ma służyć tylko do odciągania pokarmu, wówczas wystarczy zwykły ręczny lub np. elektryczny dwufazowy. Jeśli mamy nawał pokarmu, najlepszy okaże się laktator elektryczny dwufazowy podwójny, który odciągnie pokarm naraz z obu piersi, dodatkowo masując obolałe piersi i oszczędzi czas potrzebny na odciąganie pokarmu. Jeśli mama boryka się z problemami z laktacją wówczas należy sięgnąć po laktator trójfazowy, który pobudzi gruczoły do produkcji mleka. Mamy mogą być również aktywne zawodowo już krótko po urodzeniu maluszka - wówczas najlepszym laktatorem będzie laktator bezprzewodowy, który można zabrać ze sobą w torebce wszędzie tam, gdzie idziemy ;) Modele dwu i trzyfazowe posiadają również szereg dodatkowych zalet w postaci np. regulacji intensywności ssania i stymulacji. Po dokupieniu gorsetu, który sam podtrzymuje laktator, odciąganie pokarmu stanie się jeszcze bardziej komfortowe, a my w tym czasie możemy się zrelaksować.

neno bianco podwójny trófazowy laktator elektroniczny
Maluszek ssący z jednej piersi pobudza w ten sposób drugą do produkcji mleka, które na ogół ląduje na wkładce laktacyjnej. Podczas odciągania mleka lub karmienia jedną piersią warto pomyśleć o kolektorze na mleko Neno Leite, który nie dopuści do marnotrawienia pokarmu, który jest źródłem wszystkich najlepszych składników odżywczych dla naszego dziecka.
W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo laktatorów dopasowanych do Waszych preferencji oraz akcesoria ułatwiające odciąganie pokarmu.
https://www.megaurwis.pl/93-laktatory

Ewelka