POLECANE TEKSTY

Cybex - Prymus w testach ADAC

Cybex - Prymus w testach ADAC
ADAC to niemiecka organizacja, która w niezwykle szczegółowy, bardzo restrykcyjny i dokładny sposób poddaje testom zderzeniowym wybrane z dostępnych na rynku foteliki samochodowe dla dzieci.

Ich ocena staje się w sezonie swojego rodzaju wyznacznikiem jakości danego modelu. Weryfikowane są wszystkie najważniejsze, najbardziej istotne cechy, jakie powinien posiadać idealny fotelik samochodowy, takie jak bezpieczeństwo, komfort jazdy malucha, użytkowanie i możliwość czyszczenia tapicerki. W ADAC ważna jest również stabilność po montażu, użycie materiałów z których został wykonany, ich ewentualnej szkodliwości oraz to, w jaki sposób pasy bezpieczeństwa są prowadzone przez ciało dziecka.

Testy zderzeniowe przeprowadzane są w specjalnych laboratoriach, w których odtwarza się uderzenie czołowe i boczne dokładnie w taki sposób, jak wygląda to pod czas ewentualnego wypadku drogowego.

Wszystko po to, by móc jak najbardziej wiarygodnie ocenić bezpieczeństwo fotelika w praktyce.

Komfort oceniany jest pod względem wygody małego podróżnika, miękkości tapicerki, ergonomicznego kształtu i regulacji, by dostosować go do potrzeb malucha.
Jest to bardzo istotne, szczególnie dla najmłodszych dzieci.
Użytkowanie ocenia się na podstawie łatwości jego montażu i obsługi. Fotelik samochodowy powinien być obsługiwany w najmniej skomplikowany sposób.
Jeżeli chodzi o czyszczenie, w ADAC ocenia się możliwość demontażu tapicerki i prania jej w pralce oraz ogólnej możliwości utrzymania fotelika w higienie. Foteliki oceniane są w różnych grupach wiekowych.

W jesiennych, rygorystycznych testach ADAC, prym wiodą dwa foteliki znanej, lubianej i wielokrotnie nagradzanej firmy CYBEX.

Ich wysokie noty są niewątpliwie zasłużone.
Producent zadbał tu o każdy, nawet najmniejszy szczegół, by były one ultrabezpieczne, bardzo wygodne, łatwe w montażu i użytkowaniu oraz proste w zachowaniu czystości.

Pierwszy z nich to fotelik przeznaczony dla grupy dzieci od 0 do 24 miesięcy - CYBEX CLOUD Z2 I-SIZE.

https://www.megaurwis.pl/foteliki-0-13-kg/8629-cybex-cloud-z2-i-size-fotelik-4063846259120.html

cybex cloud z2 i-size fotelik

W aktualnych testach ADAC (jesień 2022) otrzymał ogólną ocenę DOBRY (1.7).
Jest to potwierdzeniem, że to fotelik niezwykle bezpieczny (tu w testach ocena cząstkowa BARDZO DOBRY), komfortowy dla najmłodszych użytkowników i bardzo prosty w obsłudze. Model ten był testowany zarówno wpięty na bazie jak i na pasy samochodowe.
Cybex Cloud Z2 I-SIZE to model wszechstronny. Możemy używać go zarówno jako tradycyjnego fotelika w samochodzie, lub wpiąć go na stelaż wózka, tworząc tym samym zestaw podróżny.
W pełni regulowany, rozkładany, a do tego obrotowy, co pozwala na proste wkładanie i wyciąganie malucha.
Zbiór jego wszystkich funkcji pozwolił dać mu tak wysoka notę w ADAC.
Poddany wielokrotnym testom zderzeniowym, potwierdza tylko jego bezpieczeństwo podczas stłuczek i wypadków.
Stabilny, komfortowy, regulowany i godny zaufania.
To jeden z tych modeli, któremu możemy w pełni zaufać.

Drugim fotelikiem Cybex z tak wysoką notą w aktualnych testach ADAC jest model SIRONA Z2 I-SIZE.

https://www.megaurwis.pl/foteliki-0-18-kg/8628-cybex-fotelik-sirona-z2-i-size-4063846314140.html

https://img.megaurwis.pl/nowy1/cybex/sironaz2/1.jpg
Przeznaczony dla dzieci do 105cm wzrostu (ok. 4 roku życia (18 kg)) - kategoria fotelików 2.

Został on uznany za najlepszy, najwyżej oceniony fotelik w swojej kategorii.
Posiada system redukcji energii, która zwiększa bezpieczeństwo przy ewentualnym zderzeniu czołowym oraz system liniowy ochrony bocznej.
Super wygodny, zarówno dla dziecka, jak i dla nas (możliwość obrotu o 360° jedną ręką).
Prosty w montażu tyłem do kierunku jazdy, co, jak wiadomo, jest najbezpieczniejszą formą transportu maluchów.
Nowoczesny wygląd, odchylanie jedną ręką oraz ściągana tapicerka, którą możemy w prosty sposób wyczyścić, to cechy, które przyczyniły się do tak wysokiej oceny CYBEX Sirona Z-2 I-SIZE (ocena w ADAC - DOBRY).
Fotelik, którego wysoka nota jest jak najbardziej zasłużona.

Kolejny raz firma CYBEX okazuje się być prekursorem w dziedzinie fotelików samochodowych dostępnych aktualnie na rynku.
Bezpieczne, wykonane z najwyższą starannością i dbałością o każdy, najmniejszy szczegół, wygodne oraz komfortowe dla korzystających z nich dzieci i proste w montażu i utrzymaniu czystości.

Dzięki nim, możemy spokojnie podróżować całą rodziną, mając świadomość, że nasz maluch ma najlepszą z możliwych opiekę podczas transportu.