POLECANE TEKSTY

Nawilżamy małe noski - dlaczego warto zainwestować w nawilżacz powietrza?

Nawilżamy małe noski - dlaczego warto zainwestować w nawilżacz powietrza?
Wielkimi krokami zbliżają się do nas chłodniejsze miesiące, a co za tym idzie, niższa temperatura powietrza oraz stosunkowo długo trwający w naszym klimacie sezon grzewczy.

Gdy na zewnątrz siąpi deszcz, aura robi się jesienno szaro-bura, a temperatura wciąż spada, szykujemy swoje domy na chłody. Odpowietrzamy kaloryfery, czyścimy kominki i piece, by przez następne miesiące miło wracało się nam do ciepłego, bezpiecznego i przytulnego domu.

To czas, by pomyśleć o odpowiednim nawilżaniu powietrza, bo jak wiadomo, w sezonie grzewczym, mając w domu małe dziecko, to poważny problem.

Niska wilgotność powietrza jest przyczyną m.in. złego samopoczucia, podrażnionej skóry, kaszlu, chrypki, zapalenia spojówek, sprzyja także rozwojowi przeziębień i infekcji.

Najmłodsze dzieci nie mają do końca rozwiniętego układu odpornościowego i oddechowego, dlatego tak ważne jest dbanie o ich bezpieczeństwo, poprzez nawilżanie powietrza, by unikać powikłań jak tylko się da.

https://img.megaurwis.pl/nowy1/babymoov/hygroplus/12.jpg
Używając nawilżaczy powietrza, zwiększymy zarówno komfort dziecięcego snu, a także i naszego. Skóra nie będzie tak przesuszona, a oddychanie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Dodatkowo, mając w domu małego alergika, solidny nawilżacz powietrza to całkowita podstawa wyposażenia jego pokoiku, która zapewni mu czysty i głęboki oddech.

Wyróżniamy kilka rodzajów nawilżaczy:

- Parowe (termiczne), które posiadają grzałkę ogrzewająca wodę, a powstała w ten sposób para wydostaje się na zewnątrz. Istnieje jednak ryzyko poparzenia, więc należy pamiętać o bezpiecznym ulokowaniu urządzenia poza zasięgiem dziecka.

- Nawilżacze ewaporacyjne, czyli posiadające turbinkę tłoczącą powietrze i oczyszczającą je. Są one jednak dość głośne, co może zaburzać spokojny sen malucha oraz rozpraszać jego uwagę.

- Nawilżacze ultradźwiękowe, nowoczesne i obecnie najpowszechniejsze. Rozbijają one cząsteczki wody, tworząc super przyjemną mgiełkę, która idealnie, szybko i skutecznie nawilża powietrze w całym pomieszczeniu, przynosząc natychmiastową ulgę w oddychaniu ogrzewanym, suchym powietrzem. Ich niezwykle istotną zaletą jest również to, że są super ciche i całkowicie bezpieczne. Niektóre z modeli wzbogacono o delikatne lampki nocne, dające subtelne światło w czasie pracy urządzenia. Możemy regulować ręcznie lub automatycznie nawilżenie oraz czas działania. Dodatkową zaletą jest możliwość użycia również olejków eterycznych (zapachowych).

Przedstawiamy kilka modeli dostępnych w naszych sklepach, które idealnie spełnią swoje funkcję:

1.
https://www.megaurwis.pl/54936-thickbox_default/babymoov-hygro-plus-nawilzacz-powietrza.jpg
https://www.megaurwis.pl/nawilzacze-powietrza/8426-babymoov-hygro-plus-nawilzacz-powietrza-3661276144187.html

2.
https://www.megaurwis.pl/23722-thickbox_default/miniland-nawilzacz-powietrza-z-chlodna-mgielka.jpg
https://www.megaurwis.pl/nawilzacze-powietrza/3975-miniland-nawilzacz-powietrza-z-chlodna-mgielka.html

3.
https://www.megaurwis.pl/27922-thickbox_default/babymoov-nawilzacz-hygro.jpg
https://www.megaurwis.pl/nawilzacze-powietrza/4577-babymoov-nawilzacz-hygro-3661276148543.html


Jeden wydatek na kilka dobrych lat użytkowania, w celu zwiększenia komfortu tak podstawowej i jednocześnie ważnej rzeczy, jaką jest oddychanie.
Już żadna zima nie będzie straszna, sen spokojniejszy, a infekcje zminimalizowane.
To niezbędnik w każdym dziecięcym pokoju.