facebook
POLECANE TEKSTY

Dziadzia vs. dzidzia, czyli Cybex Priam kontra Priam 2.0

Dziadzia vs. dzidzia, czyli Cybex Priam kontra Priam 2.0

Cybex to producent wózków i fotelików samochodowych da dzieci, który nie boi się wyzwań i stawia na odważne wzory i kolory. Najbardziej znanym i rozpoznawalnym wózkiem tego producenta jest PRIAM. Skąd się wziął? Jak powstał?
W latach 50-tych XX wieku legendarna para architektów, artystów i inżynierów wzornictwa Ray i Charles Eames stworzyła Lounge chair- krzesło, które na zawsze wpisało się w historię modernizmu. Do dziś możemy podziwiać ich dzieło w wielu domach lub na pchlich targach. Panujący w Europie nurt modernizmu zakładał, że mebel ma być funkcjonalny, praktyczny i przystosowany do potrzeb człowieka oraz zużycie materiałów potrzebnych do jego wyprodukowania ograniczyć do minimum. W przeciwieństwie do europejskiego modernizmu, państwo Eames swoje dzieła projektowali z pewną dawką humoru. Ich dzieła zawsze były swego rodzaju igraszkami prostoty i ekstrawagancji. Według pary amerykańskich projektantów coś, co jest proste i funkcjonalne wcale nie musi być nudne, wręcz przeciwnie, może zachwycać i być ponadczasowe. PRIAM powstał w hołdzie dla Ray i Charles Eames. Projektanci CYBEX tworząc ten wyjątkowy wózek wzięli sobie do serca motto: „ Szczegóły nie są tylko szczegółami. Szczegóły tworzą cały projekt” i tak powstał najbardziej znany produkt marki. Prosta konstrukcja oparta na funkcjonalnych rozwiązaniach zachwyca ludzi na całym świecie. Po wielu latach świetności postanowiono nieco odświeżyć i jeszcze bardziej unowocześnić dobrze znaną nam konstrukcję.

Przedstawiamy nową odsłonę wózka CYBEX PRIAM 2.0

Czym różni się nowy Priam od poprzedniej wersji? Legendarny wózek dziecięcy otrzymał nowy kształt gondoli. W porównaniu ze starszym modelem GONDOLA LUX została zaokrąglona i wyposażona w uchwyt do przenoszenia w budce, wiatrołap oraz spory panel wentylacyjny. Takie rozwiązanie zostało zastosowane również w gondoli, dzięki czemu nasz maluszek oprócz doskonałej wentylacji w okresie letnim może podziwiać świat podczas spacerów leżąc np. na brzuszku.
Oczywiście obydwa okienka mogą być otwierane indywidualnie. Wyściółka gondoli została wykonana z pikowanych materiałów zawierających wyłącznie bawełnę najlepszej jakości. Materacyk z pianki memory idealnie dopasuje się do kształtów anatomicznych naszej pociechy i zapewni komfort podczas jazdy. W prowadzone zmiany pozwoliły na osiągnięcie aż do 15% więcej przestrzeni w środku gondoli.

Dostępna jest w 5 podstawowych kolorach
 • Indigo-Blue

 • Manhattan-Grey

 • True-Red

 • Fancy-Pink

 • Premium-Black


 • oraz w kolorach z kolekcji FASHION COLLECTION

 • Rebelious

 • Koi

 • Birds of Paradise

 • Space Rocket by Anna K.

 • Ferrari Silver-Grey

 • Ferrari Victory-Black

Zupełna nowością jest GONDOLA LITE COT. Możemy ja używać razem ze spacerówką od urodzenia do 9kg. Później będzie służyć nam jako śpiworek lub osłonka na nóżki.Uwaga! Gondolę LITE COT można składać razem z siedziskiem, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsca i czasu. W środku gondolki znajdziecie mięciutki materacyk wykonany z pianki memory oraz tak jak w przypadku GONDOLI LUX bawełnianą, pikowaną wyściółkę, co zapewni naszemu maluszkowi wygodę i komfort podczas spacerów. Użyte materiały zapewniają również wentylcję. GONDOLA LITE posiada również specjalny kołnierz chroniący przed mroźnym wiatrem, zimnym deszczem lub słońcem. Gondolę LITE możecie nabyć w trzech podstawowych kolorach:
 • Indigo-Blue

 • Manhattan-Grey

 • Premium-Black.


Stelaż otrzymał dodatkowy, nowy kolor ROSEGOLD, zestawiony z dodatkami z brązowej ekologicznej skóry. Dodatkowo obok tego koloru możemy wybrać stelaż chromowany (z czarnymi lub brązowymi akcentami) lub czarny matowy. Wszystkie ramy zostały wyposażone w koła na każdy teren, znane dotąd jako koła All Terrain oraz sprężynowy system amortyzacji dla każdego koła osobno, dzięki czemu wózek bez problemu będzie pokonywał nawet najtrudniejsze tereny podczas spaceru . Wszystkie dobrze znane funkcje wózka PRIAM pozostają w zasadzie bez zmian. Dzięki systemowi dwukołowemu spacer po plaży czy też podjazd pod wysoki krawężnik nie będzie sprawiał nam problemu. Duży kosz na zakupy pomieści wszystko, czego potrzebujemy, a paskowy uchwyt przy rączce nie pozwoli na „ucieczkę” wózkowi podczas zjazdu z górki. System składania również nie został zmieniony- nową wersję również złożymy jedną ręką ;)


Podobnie jak w poprzedniej wersji siedzisko Cybex PRIAM 2.0 ustawione jest na wysokości 80cm, czyli na wysokości standardowego stołu. Priam może nam służyć jako osobne, bezpieczne krzesełko podczas wizyt w kawiarni lub restauracji. Zyskało nowe kształty oraz tapicerkę. Możemy je ustawić zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Pięciopunktowe pasy i barierka zapewnią bezpieczna podróż naszemu maluchowi, zaś opuszczany podnóżek oraz regulowane do pozycji płaskiej oparcie dba o komfort podczas spacerów. W budce niezmiennie znajdziemy filtr UPF 50+ . Budka została wyposażona w dodatkowy daszek chroniący dziecko przed słońcem. Pas krokowy wykonano z włókna węglowego. Całości dodają szyku detale wykonane z brązowej ekologicznej skóry.

Dzisiejsza wersja Cybex PRIAM 2.0 będzie sprzedawana w nieco inny sposób. Zamawiając spacerówkę w pudełku znajdziemy stelaż razem ze stelażem siedziska, na który nakładamy wcześniej wybrany color-pack, pałąk oraz zapięcie pasów pięciopunktowych. Dzięki czemu kiedy chcemy możemy zmienić design naszemu wózkowi ;) Zestaw kolorystyczny tak jak w przypadku GONDOLI LUX występuje w pięciu podstawowych kolorach oraz sześciu kolorach z kolekcji Fashion.

To nie koniec niespodzianek. CYBEX poszedł o krok dalej. Stworzył bowiem wózek, który sam się pcha… coż prawie ;) Tylna oś wózka PRIAM jest napędzana przez baterię, dzięki czemu podjazd pod górkę lub zjazd z niej nie sprawią nam najmniejszego problemu, zwłaszcza kiedy będziemy mieć zapakowany wózek po brzegi. Kiedy podjeżdżamy pod górę wózek wspomaga nasze wysiłki, natomiast jeśli puścimy kierownicę, wówczas wózek zatrzymuje się. Po naładowaniu bateria wytrzymuje 8 godzin pchania. Trzeba się liczyć z tym, że PRIAM razem z baterią będą ważyć więcej, jednak system wspomagający pchanie jest w stanie to wynagrodzić. Podobnie jak „zwykły” Cybex PRIAM, ePRIAM tworzy rozmaite zestawy podróżne.

Bo kto powiedział, że funkcjonalność, komfort i estetyka nie mogą iść w parze? Twórczy duet amerykańskich projektantów obalił ten mit już 60 lat temu, tworząc klasykę definiowaną przez genialną prostotę i funkcjonalność. To właśnie zainspirowało projektantów firmy CYBEX i jak widać mieli intuicję, bo zarówno poprzednia jak i odświeżona wersja wózka PRIAM do dziś podbija serca ludzi na całym świecie.
Ewelka