britax & romer baby-safe 5z fotelik + baza flex base 5z


1 349,00 zł


2 548,00 zł

Informacja o najniższej cenie z 30dni znajduje się na stronach poszczególnych produktów.

BABY-SAFE 5Z jest najlżejszym i najbardziej innowacyjnym nosidełkiem w ofercie Britax&Romer. Jest wyposażone w funkcję Ergo Recline, która zapewnia bardziej płaską i zdrowszą pozycję dziecka, dzięki czemu podróżowanie jest jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Britax & Romer    


BRITAX & ROMER BABY-SAFE 5Z FOTELIK SAMOCHODOWY Z GWARANCJĄ DOOR TO DOOR OD PRODUCENTA

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Fotelik Baby-Safe 5Z firmy Britax&Romer to najnowocześniejszy model przeznaczony dla dzieci od dnia narodzin, do ok. 15 miesiąca życia. Zapewnia bezpieczne podróżowanie, wygodę i komfort oraz ergonomiczną, najzdrowszą pozycję dla najmłodszych.
W pełni regulowany, dostosowujący się do ciała dziecka dzięki dodatkowej wkładce niemowlęcej.
Fotelik 5Z możemy używać również jako element zestawu podróżnego, z większością ram wózków dostępnych na rynku.
Uniwersalny, bardzo lekki, poręczny, wykończony w staranny sposób. Waży zaledwie 3,9kg, najmniej spośród fotelików z funkcją rozkładania dostępnych na rynku.
Niezwykle istotną cechą jest pochylana, płaska pozycja, która wspomaga zdrowy, prawidłowy rozwój i ułożenie małego kręgosłupa oraz zapobiega niekontrolowanemu opadaniu główki, które mogą powodować problemy z oddychaniem najmłodszych dzieci.
Dzięki systemowi Ergo Recline fotelik ten wypinamy lub uwalniamy z bazy isofix w ekspresowy, zupełnie bezproblemowy sposób, poprzez naciśnięcie dosłownie jednego guzika.
Wygoda i komfort.
Montując nosidło na bazie w samochodzie lub na wózku za pomocą adaptera, słyszymy kliknięcie, kiedy jest to zrobione prawidłowo. Daje to gwarancję jeszcze większego bezpieczeństwa podczas transportu.
Obrotowa baza Flex pozwala na proste wyciąganie i wkładanie maluszka do fotelika, bez nadwyrężania kręgosłupa.
Dzięki ruchomemu, regulowanemu oparciu, zachowując pozycję leżącą, możemy ustawić odpowiednio do potrzeb kąt nachylenia - pomaga nam w tym specjalna poziomica zamontowana w foteliku. Dzięki temu fotelik dopasujemy w zasadzie do każdego samochodu.
Duża budka idealnie chroni maluszka przed wiatrem, deszczem, nadmiernym nasłonecznieniem (UVF50+) oraz sprzyja i stwarza warunki do spokojnej drzemki podczas transportu.
Skorupa fotelika jest wentylowana, dzięki czemu dziecko nie będzie nadmiernie pocić się podczas podróży.
Zagłówek i uprząż również możemy regulować, dostosowując je tym samym do gabarytów dziecka.
Britax&Romer Baby-Safe 5Z to również najnowsza technologia pod względem użytych materiałów zewnętrznych.
Tapicerka mocno przylega do skorupy.
W prosty sposób możemy ją ściągnąć, by wyprać w pralce (bez demontażu pasów), co znacząco ułatwia utrzymanie czystości.
Fotelik samochodowy Britax&Romer Baby-Safe 5Z to najnowocześniejsze rozwiązania i maksymalna wygoda.

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy
britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy
britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:
Gwarancja prawidłowego montażu za każdym razem

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Montując nosidełko na podstawie FLEX BASE 5Z w samochodzie lub na wózku, użytkownik słyszy wyraźne kliknięcie, które potwierdza poprawność umocowania nosidełka BABY-SAFE 5Z. Dodatkowo, wskaźnik na przycisku zwalniającym, który znajduje się na bazie, zapewnia większe poczucie spokoju.

Łatwy dostęp i zwalnianie

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Obrotowa funkcja podstawy FLEX BASE 5Z umożliwia obrócenie nosidełka w stronę otwartych drzwi, co ułatwia wkładanie niemowlęcia do nosidełka, a także jego zapinanie i wyjmowanie z samochodu. Aby z łatwością wyjąć nosidełko BABY-SAFE 5Z z podstawy, wystarczy obrócić je tak, aby przycisk zwalniający był skierowany w stronę otwartych drzwi.

Ergo Recline – optymalna pozycja przez cały czas

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Ergo Recline wprowadza nowy poziom bezpieczeństwa, wygody i ergonomii. Pochylenie sprawia, że pozycja dziecka jest bardziej płaska i ergonomiczna, co wspomaga zdrowy rozwój kręgosłupa i zapewnia drożność dróg oddechowych dziecka.

Jedna podstawa, dwa siedziska

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Baza FLEX BASE 5Z pasuje do nosidełka BABY-SAFE 5Z oraz fotelika DUALFIX 3 i-SIZE - oferuje nie tylko optymalne bezpieczeństwo i komfort, ma także świetny stosunek jakości do ceny.

Najlepszy kąt nachylenia w każdym samochodzie

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Nie wszystkie kąty siedzisk w samochodach są takie same. Z tego powodu podstawa FLEX BASE 5Z oferuje wyjątkową regulację kąta, która pozwala zoptymalizować pozycję nosidełka w Twoim samochodzie. Dzięki temu dziecko podróżuje wygodnie i bezpiecznie niezależnie od kąta siedziska w Twoim samochodzie.

Wkładka dla noworodka

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Zaprojektowana specjalnie po to, aby zapewnić dodatkowe podparcie najmłodszym dzieciom. Dołączona wkładka dla noworodka z pochłaniającymi energię poduszkami zmniejsza nadmiar wolnej przestrzeni i zapewnia dodatkowy komfort.

Trzypunktowa uprząż

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Trzypunktowa uprząż ułatwia rodzicom wpinanie i wypinanie bez zakłócania spokoju dziecka, nie zmniejszając przy tym bezpieczeństwa dzięki optymalnemu wsparciu bocznemu.

Ochrona przed uderzeniem bocznym

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Specjalnie zaprojektowane skrzydełka boczne pochłaniają dużą część siły uderzenia w razie wypadku, dzięki czemu niemowlę jest bezpieczne nawet w krytycznych sytuacjach.

Rośnie razem z niemowlęciem

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Wyściełany zagłówek i uprząż można wyregulować tylko jedną ręką, aby dostosować je do niemowlęcia. Wystarczy umieścić element regulujący uprząż, który znajduje się z tyłu siedziska, w odpowiedniej pozycji dostosowanej do wymiarów dziecka, aby zapewnić właściwe ustawienie zagłówka i uprzęży.

Regulowany uchwyt

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Regulowany uchwyt ułatwia przekładanie go do tyłu i wkładanie dziecka do nosidełka. Wystarczy wcisnąć przyciski po obu stronach uchwytu, aby go odblokować i zmienić jego pozycję. Kiedy nosidełko stoi na podłodze, zalecamy złożyć uchwyt w całości do tyłu, aby zapobiec kołysaniu.

Bardzo długa osłona zapewniająca optymalną ochronę

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Bardzo długa osłona przeciwsłoneczna UPF 50+ chroni Twoje dziecko przed słońcem i wiatrem. Jednocześnie tworzy spokojną i osłoniętą przestrzeń, która sprzyja drzemkom podczas podróży.

Wygodne i stylowe pokrowce premium

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Nowe wzornictwo pokrowców jest możliwie stylowe i wygodne. Pokrowce są wykonane z jeszcze bardziej miękkiej tkaniny, która lepiej przylega do fotelika, co przekłada się na większy komfort Twojego dziecka.

Szybko zdejmowane obicie

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Dzieci potrafią nabałaganić podczas podróży. Wylane picie, okruchy po jedzeniu i nie rzadko skutki choroby lokomocyjnej na foteliku. Dlatego zaprojektowaliśmy obicie nadające się do prania w pralce. Można łatwo je zdjąć bez usuwania pasów. Czystość i ład wrócą w mgnieniu oka i już możesz ruszać w dalszą drogę.

DANE TECHNICZNE:

britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy
britax & romer baby-safe 5z fotelik samochodowy

Wymiary (W x S x G): 62.5 x 44 x 65.5 cm
Waga produktu: 3.9 kg
Montaż: Tyłem do kierunku jazdy 40 - 85 cmSzczegóły produktu

Kolor Czarny, Granatowy, Szary, Niebieski, Brązowy, Czerwony, Turkusowy, Zielony
Funkcje Regulowany zagłówek, Pozycja lężąca, Pochylane oparcie
Przedział wagowy 0-13 Kg
Sposób montażu Baza I-size, Pasy
Kierunek jazdy Tyłem (RWF)
Norma I-size Tak
Baza Britax&Romer FLEX BASE 5Z to cztery lata wygodnego i bezpiecznego podróżowania z Twoim dzieckiem. Baza modularna pasuje do nowego nosidełka BABY-SAFE 5Z, nosidełka BABY-SAFE 3 i-SIZE i fotelika DUALFIX 3 i-SIZE – każdy z nich można umocować na bazie jednym kliknięciem.

Britax & Romer    

BRITAX & ROMER FLEX BASE 5Z BAZA ISOFIX Z GWARANCJĄ DOOR TO DOOR OD DYSTRYBUTORA

britax & romer flex base 5z baza isofix

Baza Britax&Romer FLEX BASE 5Z to cztery lata wygodnego i bezpiecznego podróżowania z Twoim dzieckiem. Baza modularna pasuje do nowego nosidełka BABY-SAFE 5Z, nosidełka BABY-SAFE 3 i-SIZE i fotelika DUALFIX 3 i-SIZE – każdy z nich można umocować na bazie jednym kliknięciem. Funkcja obrotu umożliwia obrócenie fotelika w stronę drzwi, aby łatwiej wkładać i przypinać dziecko. Ponadto foteliki DUALFIX można obracać o 360 stopni, umożliwiając dziecku jazdę przodem do kierunku jazdy po ukończeniu 15 miesięcy i osiągnięciu powyżej 76 cm wzrostu.

britax & romer flex base 5z baza isofix

Modularny komfort i wygoda
Baza modularna pasuje do nosidełka BABY-SAFE 5Z oraz fotelika, nosidełka BABY-SAFE 3 i-SIZE i fotelika DUALFIX 3 i-SIZE i posłuży Wam aż przez cztery lata, już od pierwszej podróży ze szpitala. Foteliki zdejmuje się i montuje jednym wpięciem. Łatwo dostępny przycisk zwalniania umożliwia uniesienie nosidełka za rączkę bez najmniejszego trudu. Dodatkowo regulowana rama antyrotacyjna zapewnia dziecku dodatkowe miejsce na nogi podczas jazdy tyłem.

britax & romer flex base 5z baza isofix

Komfort w każdej podróży
W samochodach z pochylonymi siedzeniami głowa dziecka może opaść, gdy jest ono przypięte do fotelika. Z tego powodu bazę FLEX BASE 5Z można ustawić w sześciu pozycjach, aby zapewnić dziecku najlepsze połączenie bezpieczeństwa i wygody. W przypadku nosidełka najlepiej jest ustawić kąt nachylenia przed wpięciem na bazę, natomiast w przypadku siedziska DUALFIX 3 i-SIZE można zmieniać jego kąt nachylenia podczas jazdy, kiedy maluch uśnie.

britax & romer flex base 5z baza isofix

Łatwy dostęp dzięki obrotowej bazie
Wszystkie siedziska kompatybilne z bazą FLEX BASE 5Z można obracać w stronę drzwi, tak aby łatwiej było Ci zapiąć dziecko w foteliku. Mimo, iż zalecamy wożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy możliwie najdłużej, z łatwością można obrócić bazę o 180 stopni dla jazdy przodem w DUALFIX 3 i-SIZE, kiedy dziecko ukończy 15 miesięcy lub osiągnie ponad 76 cm wzrostu.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:
Łatwe przechowywanie

britax & romer flex base 5z baza isofix

Wiemy, że rodzice małych dzieci zwykle zabierają w podróż wiele przedmiotów, dlatego zaprojektowaliśmy bazę pod kątem łatwego przechowywania. Noga podpierająca jest składana, aby można ją było łatwo schować w bagażniku samochodu lub w domu. Złożenie nogi pod siedziskiem powoduje także dezaktywację sygnału bezpieczeństwa generowanego przez nogę, co ułatwia przechowywanie.

System modularny z bazą

britax & romer flex base 5z baza isofix

Baza modularna FLEX BASE 5Z jest kompatybilna z nosidełkami BABY-SAFE 5Z i BABY-SAFE 3 i-SIZE oraz fotelikiem DUALFIX 3 i-SIZE.

Łatwy dostęp

britax & romer flex base 5z baza isofix

Obrotowa baza umożliwia obrócenie fotelika w stronę drzwi samochodu, co ułatwia wkładanie i wyjmowanie z niego dziecka.

Regulowana rama antyrotacyjna

britax & romer flex base 5z baza isofix

Rama antyrotacyjna nie tylko pomaga zapobiegać przesuwaniu fotelika podczas uderzenia, ale może być regulowana o całe 8 stopni. Pozwala to na łatwe dopasowanie ramy do oparcia fotela samochodu i daje dziecku 10% więcej miejsca na nogi.

Optymalne ustawienie dzięki regulacji kąta nachylenia

britax & romer flex base 5z baza isofix

W samochodach z pochylonymi siedzeniami zachodzi ryzyko, że głowa dziecka opadnie do przodu, zwłaszcza gdy dziecko będzie spało. Baza FLEX BASE 5Z umożliwia łatwą regulację kąta fotelika samochodowego na sześciu poziomach, aby zapewnić bardziej ergonomiczną i jednocześnie bezpieczną pozycję Twojemu dziecku podczas jazdy w każdym samochodzie.

Gwarancja prawidłowego montażu za każdym razem

britax & romer flex base 5z baza isofix

Montując nosidełko na podstawie FLEX BASE 5Z w samochodzie lub na wózku, użytkownik słyszy wyraźne kliknięcie, które potwierdza poprawność umocowania nosidełka BABY-SAFE 5Z. Dodatkowo, wskaźnik na przycisku zwalniającym, który znajduje się na bazie, zapewnia większe poczucie spokoju.

System Pivot Link firmy Britax Römer

britax & romer flex base 5z baza isofix

W razie wypadku nasz opatentowany system Pivot Link najpierw kieruje siły w dół (1) – do fotelika – a następnie do przodu (2), bardziej delikatnie, co znacznie zmniejsza ryzyko obrażeń głowy i szyi dziecka.

Noga podpierająca z regulacją wysokości

britax & romer flex base 5z baza isofix

Noga podpierająca zapewnia dodatkową stabilność bazy nosidełka poprzez mocowanie na podłodze pojazdu. Minimalizuje odchylanie się i obroty nosidełka oraz zmniejsza siłę wypychającą nosidełko do przodu w momencie wypadku, co zwiększa ochronę Twojego dziecka. Podczas montażu można dostosować wysokość nogi podpierającej do wymiarów samochodu, co poprawia jej umocowanie. Łatwy do odczytania wskaźnik informuje poprzez zmianę koloru z czerwonego na czarny, kiedy noga podpierająca jest stabilnie umocowana na podłodze pojazdu. Ponadto w momencie nieprawidłowego montażu urządzenie wygeneruje sygnał dźwiękowy, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

Mechanizm zapadkowy ISOFIX

britax & romer flex base 5z baza isofix

Mechanizm zapadkowy ISOFIX pozwala wysuwać ramiona systemu ISOFIX tak, aby łatwo przytwierdzić lub odłączyć bazę nosidełka od miejsc mocowania systemu ISOFIX w samochodzie. Po wpięciu złączy ISOFIX wystarczy dosunąć bazę do oparcia fotela samochodowego. W ten sposób zapobiega się podniesieniu nosidełka w razie uderzenia.

DANE TECHNICZNE:

britax & romer flex base 5z baza isofix
britax & romer flex base 5z baza isofix

Wymiary (W x S x G): 43.5 x 44 x 66 cm
Waga produktu: 9.5 kg